Warsztaty terapeutyczne ustawień rodzinnych 19 października 2024 „Mój związek -moje lustro. Dokąd mnie zaprowadzi mój związek”

Warsztat jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą pracować nad równowagą w swoim związku. Równowagę rozumiemy tu jako równowagę intelektualną, emocjonalną, finansową i równowagę w zakresie odpowiedzialności za związek.

Przykład I:
Kobieta lat 43, jest w kolejnym związku ze starszym mężczyzną, który ma dwoje dzieci z poprzedniego małżeństwa. Mężczyzna nie chce mieć kolejnego potomstwa. Mężczyzna jest bez pracy, kobieta jest przedsiębiorcza i dobrze zarabia. Mężczyzna podobnie jak ojciec kobiety, ma trudność żeby wypracować dobrą emeryturę. Kobieta w tym związku ma absolutną swobodę materialną, jej praca zawodowa jest bardzo mile widziana przez partnera.
Kobieta wybiera mężczyzn z kraju pochodzenia ojca, rozwodników, z którymi nie będzie miała dzieci i są mało zaradni życiowo.

Przykład II :
Mężczyzna lat 48 z wyższym wykształceniem poślubił kobietę, bardzo zaradną zawodowo, dobrze zarabiającą, ekspansywną. Żona jest lustrzanym odbiciem mężczyzny. Jest bardziej ambitna, bardziej krytyczna wobec innych osób, wymagająca niż sam mężczyzna. Mężczyzna w tym związku pełni rolę matki, zajmuje się opieką nad dziećmi, kontaktem ze szkołami. Podobnie jak matka mężczyzny, tak on zajmuje się domem, opieką nad dziećmi. Kobieta w tym związku zarabia pieniądze, podobnie jak ojciec mężczyzny.
Zarówno kobieta jak i mężczyzna chcą mieć innych partnerów. Kobieta bardzo chce mieć własne potomstwo, z obecnym partnerem raczej ich nie będzie miała.
Mężczyzna chce mieć partnerkę, która będzie miła, będzie go szanowała i doceniała to, że mężczyzna zajmuje się domem. Mężczyzna zazdrości żonie, że ona kilka razy więcej od niego zarabia

Przykład III:
Małżeństwo w wieku 41, 44 lat zgłasza problem agresji w związku, w którym dochodziło do przemocy fizycznej. Kobieta uderzyła mężczyznę, on się zrewanżował. Mężczyzna kierował agresję wobec siebie, natomiast kobieta kierowała agresję do innych do ludzi oraz do partnera. W toku pracy terapeutycznej okazało się, że duża agresja żony pomogła mężczyźnie wyodrębnić się ze swojej rodziny pochodzenia, co było dla niego dużym osiągnięciem. Do eskalacji agresji w związku doszło w momencie, kiedy stan psychiczny mężczyzny pogorszył się, wówczas nasilały się konflikty w małżeństwie. W toku terapii okazało się, że żona przyjmuje rolę obrońcy przed wrogim światem zewnętrznym. Wzorzec agresji kobiety wyrażał się poprzez atak skierowany w stronę rozmówcy. Wymuszał reakcje obronną rozmówcy, rozmówca musiał się tłumaczyć, udowodnić swój punkt widzenia, a małżeństwo mogło się wycofać z interakcji lub uzyskać korzystniejsze warunki transakcji. Kiedy małżeństwo się wycofywało, przeciwnik był ogłuszony, urobiony, bardziej spolegliwy. Agresja żony wobec innych ludzi ułatwiała bardzo sytuację życiową mężczyzny, chroniąc go przed jego własną agresją. Mężczyzna w tym związku bał się własnej agresji, czuł ulgę, gdy żona wyrażała jego agresję.

Przykład IV:
Małżeństwo osób w sile wieku. Żona cierpiała na depresję, mąż utrzymywał żonę i dom, cierpliwie płacił rachunku za psychoterapię żony. Doświadczony terapeuta odkrył, że kobieta miała romans z jednym z fizjoterapeutów i nigdy wcześniej nie wspominała o tym fakcie na psychoterapii. Przechowywała pamięć tego romansu jako wspomnienie idealnej miłości. Terapeuta doprowadził do spotkania klientki z obiektem jej miłości i romansu. Okazało się, że fizjoterapeuta wszedł w relację ze swoją klientką, gdy był w stanie rzutu choroby psychicznej. Fizjoterapeuta był bardzo zawstydzony, bardzo żałował tego faktu i czuł się winny z tego powodu. Epizod romansu z klientką bardziej go obciążał, niż był wspomnieniem szczęśliwej miłości. Klientka poczuła się oddarta ze złudzeń, przekonań na swój temat. Nie mogła już karmić się myślą, że to co jej się zdarzyło, było miłością, a ona jest wyjątkową osobą. Jej dotychczasowe małżeństwo miało charakter relacji osoby potrzebującej/słabej z silnym opiekunem, który nie pociągał jej fizycznie. Klientka wściekła się na terapeutę i było to ważnym etapem leczenia jej depresji.

Adresaci warsztatu:

Na warsztat zapraszamy osoby, które mają podobne problemy jak w powyżej opisanych przykładach oraz

  • Osoby, które chcą sobie poradzić z uczuciem krzywdy i zranienia po zdradzie, aby móc przejść do następnego etapu życia
  • Osoby, które wybierają niedostępnych emocjonalnie partnerów
  • Osoby, które wchodzą w relację trójkątne, niekorzystne dla siebie
  • Osoby, które powtarzają w kółko te same uszkadzające relacje
  • Osoby które boją się porzucenia przez partnera
  • Osoby, których partnerzy są uzależnieni
  • Osoby, które chcą zobaczyć na jakim etapie związku są
  • Osoby, które chcą się dowiedzieć, czy jest szansa na uratowanie związku
  • Osoby, które chcą zobaczyć czy w ich związku jest wyrównanie między braniem a dawaniem, jednym słowem jak się mają koszty i nakłady do efektów ich zaangażowania
  • Osoby, które nie radzą sobie z agresją werbalną/niewerbalną partnera i chcą zobaczyć co stoi za agresją partnera, co można zrobić w tym temacie?
  • Osoby, które chcą pracować nad własnym/innym tematem
    • Odrębną grupa adresatów są osoby, które myślą o powiększeniu rodziny, planują poczęcie dziecka. Zapraszamy na warsztat osoby, które mają lęki lub trudne doświadczenia związane z poczęciem dziecka (wcześniejsze poronienia, urodzenie dziecka chorego…..)

Co wyróżnia nasza pracę?

  • Trwałość rezultatów
  • Jeśli konflikt/temat zgłaszanej pracy jest na poziomie rodu, rezultaty pracy na warsztacie mogą się przejawić w poprawie funkcjonowania narządów
  • Szybsze dochodzenie do równowagi po pracy własnej

Proponowany warsztat wywodzi się z idei ustawień systemowych wg Berta Hellingera, ale aktualnie jest to praca wzbogacona o kilka metod terapeutycznych: trans-generacyjna terapia rodzin, praca z Linią Życia klienta, regeneracyjna terapia układu nerwowego, cykl okołoporodowy klienta, praca z komórką macierzystą klienta, wiedza z Totalnej Biologii.

TERMIN:

19 października 2024; sobota 10:00-18:00

WARUNKI UCZESTNICTWA:

  Przedpłata za udział w warsztacie w wysokości 400 zł na 16 dni przed datą rozpoczęcia warsztatów.
  Jeśli osoba pracująca odwoła swoje uczestnictwo w warsztatach później niż 2 pełne doby przed terminem warsztatu, to zaliczka nie podlega zwrotowi.
  Dotrzymywanie zasad kontraktu terapeutycznego (dyskrecja; szanowanie prywatności i danych innych uczestników warsztatów; abstynencja od alkoholu, narkotyków i innych używek).

  Osoby aktywnie pracujące na warsztacie - osoby ustawiające zobowiązują się do tego, że ani oni ani ich najbliżsi nie biorą udziału w innych warsztatach podobnego typu jak ustawienia w czasie 2 tygodni przed i 2 tygodni po ustawieniach.
  Dla osób, które wcześniej nie pracowały z Teresą Ossowską, potrzebna jest wcześniejsza konsultacja online lub osobista u jednego z terapeutów ośrodka (sesja odpłatna).
 Wymagana obecność w całości warsztatów.


MIEJSCE:
ADITUS Ośrodek Psychoterapii
i Rehabilitacji Psychicznej
Czapelska 48/24, Warszawa

Zobacz w Google Maps


ZGŁOSZENIA:

Teresa Ossowska
elektronicznie aditus@aditus.pl
(proszę podać telefon kontaktowy) .

lub osobiste zgłoszenie telefoniczne
+48 608 529 968 ,
odpowiadam również na SMS-y

Małgorzata Krupińska
+48 503 081 181 (najlepiej SMS) lub
malgorzata.krupinska@aditus.pl

PROWADZĄCY:

Teresa Ossowska

Małgorzata Krupińska


KOSZT:

Własne ustawienie 900 zł

Obserwator 400 zł

WPŁATY:

gotówką lub na konto:
Teresa Ossowska Ośrodek Psychoterapii
98 1240 6133 1111 0000 4806 8022