22.10.2022 Warsztat ustawień systemowych: „Perfekcjonizm – Jak odzyskać swoją wolność i swobodę wyboru?”

Na warsztacie ustawień systemowych przedstawimy przykłady zachowań nadmiernie perfekcyjnych i powiemy, kiedy osoby nadmiernie perfekcyjne powinny sięgać po pomoc specjalistyczną.

Wzorzec perfekcjonizmu przejawia się w tym, że osoba robi wszystko perfekcyjnie albo nic nie robi. Jest obecny w sporcie, w związkach, pracy zawodowej, w całym naszym życiu.

Omówimy przekazy rodowe, które wspierają perfekcjonizm. Podamy przykłady wydarzeń w rodzinie, które towarzyszom zachowaniom perfekcyjnym. W czasie warsztatu będziemy starali się patrzeć na nieakceptowane, wykluczone części siebie.

Perfekcjonizm w cudowny sposób skupia nas na błędzie, gdyż człowiek perfekcyjne boi się popełnić błąd. Na poziomie rodu perfekcjonizm jest pamięcią o tym, że ktoś zbłądził jeśli chodzi o właściwy kierunek w życiu, podjął niewłaściwą decyzję. Ta niewłaściwa decyzja była bolesna w skutkach, okazała się niszcząca dla członka rodu lub innych ludzi. Jeśli jesteśmy na właściwej drodze to jesteśmy działający, przedsiębiorczy, wycofujemy się z niszczących działań, potrafimy przyznać się do błędu, rozpoznajemy nierealne wymagania innych ludzi i w konsekwencji możemy się wycofać z tych relacji.

Zdrowe rodziny wiedzą, że każdy członek rodu musi przepracować swój własny wstyd, a w konsekwencji rozpoznać swoje ograniczenia.

Te rodziny wiedzą, że każdy ród ma swoje sekrety, tajemnice i przemilczane historie. Te historie rodowe są jak drogocenne meble z przeszłości zniszczone i zepchnięte do piwnic, które po odnowieniu czynią wnętrze rodu kompletnym i pięknym.

Kiedy prawdziwa historia rodziny jest zrekonstruowana, wszyscy członkowie rodu oddychają z ulgą, odzyskują swoją siłę. Perfekcjonistyczne wzorce przestają być potrzebne.

Wszelkie formy podwójnej moralności, rygoryzmu, sprzeczności pomiędzy tym co się czuje, myśli i robi mogą służyć jako sygnały ostrzegawcze i skłaniać do pracy nad samym sobą.

TERMIN:

22 października 2022, sobota 10:00-18:00

ADRESACI WARSZTATÓW:

  Osoby zainteresowane własnym rozwojem,
  Osoby chcące pracować nad tematami związanymi z pracą zawodową, nad wyborem właściwej szkoły, kierunku kształcenia,
  Osoby chcące pracować nad innymi tematami np. w obszarze zdrowia, dla własnych dzieci, w obszarze relacji.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

  Przedpłata za udział w warsztacie w wysokości 400 zł na 16 dni przed datą rozpoczęcia warsztatów.
  Jeśli osoba pracująca odwoła swoje uczestnictwo w warsztatach później niż 2 pełne doby przed terminem warsztatu, to zaliczka nie podlega zwrotowi.
  Dotrzymywanie zasad kontraktu terapeutycznego (dyskrecja; szanowanie prywatności i danych innych uczestników warsztatów; abstynencja od alkoholu, narkotyków i innych używek).

  Osoby aktywnie pracujące na warsztacie - osoby ustawiające zobowiązują się do tego, że ani oni ani ich najbliżsi nie biorą udziału w innych warsztatach podobnego typu jak ustawienia w czasie 2 tygodni przed i 2 tygodni po ustawieniach.
  Dla osób, które wcześniej nie pracowały z Teresą Ossowską, potrzebna jest wcześniejsza konsultacja online lub osobista u jednego z terapeutów ośrodka (sesja odpłatna).
 Wymagana obecność w całości warsztatów.


MIEJSCE:
ADITUS Ośrodek Psychoterapii
i Rehabilitacji Psychicznej
Czapelska 48/24, Warszawa

Zobacz w Google Maps


ZGŁOSZENIA:

Teresa Ossowska
elektronicznie aditus@aditus.pl
(proszę podać telefon kontaktowy) .

lub osobiste zgłoszenie telefoniczne
+48 608 529 968 ,
odpowiadam również na SMS-y

Małgorzata Krupińska
+48 503 081 181 (najlepiej SMS) lub
malgorzata.krupinska@aditus.pl

PROWADZĄCY:

Teresa Ossowska

Małgorzata Krupińska


KOSZT:

Własne ustawienie 900 zł

Obserwator 400 zł

WPŁATY:

gotówką lub na konto:
Teresa Ossowska Ośrodek Psychoterapii
98 1240 6133 1111 0000 4806 8022