2 marca 2019 – Nowa grupa terapii uzależnień

O warsztacie:
Proponujemy Państwu grupę bazującą na terapii analitycznej, klasycznych metodach leczenia uzależnień oraz metodach nowatorskich (metodzie stanów szczytowych, ustawień systemowych, analizy psychoenergetycznej człowieka, Totalnej Biologii).
Zależność od alkoholu, leków, substancji chemicznych zazwyczaj wiążę się z zatrzymaniem rozwoju niezależności od rodziców, zaburzonym procesem wyodrębnienia się. Dziecko nawet jeśli stworzyło własną rodzinę nie uwewnętrzniło "dobrych rodziców" dla siebie. Często dorastająca osoba kopiuje zachowania jednego z rodziców, który pije lub jest uzależniony od seksu, środków chemicznych, mocnych wrażeń.
W trakcie pracy na grupach terapeutycznych szukamy tego momentu w rozwoju klienta, który nieświadomie kopiuje zachowania uzależnieniowe jednego lub obojga rodziców i leczymy je w regresji. Czasem jest to okres dzieciństwa klienta, a czasem okres młodości rodzica.
Praca terapeutyczna w obu grupach uzależnień dotyczy również okresu "Projekt Cel", czyli 9 miesięcy przed poczęciem, w trakcie poczęcia, w trakcie ciąży i porodu a także w pierwszym roku życia klienta.
Zapraszamy, jeśli jesteście Państwo zainteresowani odzyskaniem energii życiowej, pochłanianej przez zachowania o których pisaliśmy wcześniej (sex, alkohol, leki, praca, silne osobowości, słodycze, gry komputerowe...).
Grupa terapeutyczna dla osób uzależnionych, współuzależnionych
O uzależnieniach chemicznych mówimy wtedy, gdy cukier, alkohol, narkotyki, leki, środki przeciwbólowe służą nam do poprawy nastroju lub do leczenia skutków odstawienia tych substancji.
O uzależnieniach psychicznych mówimy wtedy, gdy złość, wycofanie, podporządkowywanie się, wstyd, zakupy, uprawianie seksu, hazard, gry komputerowe, kompulsywna praca, obsesyjne sprzątanie, przejmowanie cudzych poglądów reguluje nasz nastrój lub też pomaga usunąć skutki wybuchów złości, nadmiernych zakupów, impulsywnego seksu itd.
Uzależnienie od osób powoduje, że latami tkwimy w iluzji, że nasze życie ulegnie zmianie...jak tylko np. Jeszcze chwila i......
1. On, ona przestanie pić i zacznie się rozwijać, opiekować dzieckiem
2. On, ona zmieni się, gdy......
•Urodzi się dziecko
•Pobudujemy dom
•Urodzą się wnuki
•Przestanie pracować w tym szkodliwym miejscu
•Gdy awansuje
•Gdy skończy się projekt.
Latami zachowujemy się nieskutecznie, ustępując lub kłócąc się z współmałżonkiem w nadziei, że to zmieni naszą sytuację w związku, zostaniemy zaakceptowani, docenieni.
Prawda, która jest pod takim zachowaniem jest bolesna. Często powtarzamy typ relacji pomiędzy rodzicami, z której wynika, że mężczyzna lub kobieta opuszcza dom rodzinny, aby uciec od trudnej rzeczywistości, aby pomóc mamie, aby uniknąć przemocy, biedy itd, ale nie po to, aby kochać drugą osobę.
Po latach związku brakuje bliskości między małżonkami w postaci akceptacji, zadowolenia....Życie staje się trudne.

Przykłady uzależnionego sposobu życia

„SUKCES Z UZALEŻNIENIEM”
Małżeństwo i 2 letni syn. Sami bez pomocy zdobyli kredyt, wyglądają na osoby bardzo pozytywne.
Nikt tego nie widzi, że ona nerwowo oczekuje aż dziecko zaśnie i ona może pozwolić sobie na kilka lampek wina. Nikt nie widzi jego lęku, gdy ona mimo próśb nie przestaje pić, ona nie pozwala mu zabierać ich synka do jego rodziców, oddać dziecka pod opiekę dziadków...

„ZALEŻNI OD WSPÓLNYCH ILUZJI”
Dwoje ludzi po 30 –tce. Myślą, że niedługo będą mieli dziecko, jak tylko będą lepiej zarabiać, jak będą mieć większe mieszkanie...
Gdzieś na dnie duszy widzę, że ci młodzi ludzie nigdy nie będą na to gotowi. Gdyby dziecko przyszło na świat, zarówno matka mężczyzny jak i matka kobiety straciłyby wyjątkowy kontakt ze swoim dzieckiem, poczułyby się bezwartościowe i depresyjne....Zaś kobieta i mężczyzna wiedzą, że przenigdy nie zaryzykują tym, aby zrezygnować z tego, że współmałżonek mu matkuje...

„UZALEŻNIENIE OD OPIEKI”
Inny przykład. Małżeństwo, w którym kobieta jest za „słaba”, ma skłonności samobójcze. Mąż zaczyna pełnić rolę jej opiekuna, wspiera ją w jej wahaniach nastrojów. Kobieta staje się stopniowo zależna nie tylko od swoich zmiennych nastrojów ale też od męża, tego co on powie, co on sobie pomyśli, jego akceptacji.
Kobieta ma iluzję bycia chronioną przez niego, w rzeczywistości staje się coraz bardziej zależna od niego....Gdy okazuje się, ze pomoc nie była bezinteresowna, kobieta przeżywa szok, trafia na leczenie psychiatryczne i odkrywa swój wzorzec uzależnienia od manipulujących mężczyzn.
Kobieta uświadamia sobie również, jak bardzo swoim stanem poprawiała samopoczucie męża, złoszcząc się na siebie i wyolbrzymiając swoje wady.

Uzależnienia chemiczne jak i psychologiczne uczą:
•Dopuścić przed sobą myśl, że czegoś nie umiem
•Prosić o pomoc innych ludzi
•Tego, że to my odpowiadamy za swoje życie, ponieważ ono należy do nas

 

TERMINY:
Praca  grupy terapeutycznej obejmuje 8 spotkań:
(9 lutego; 2 marca; 23 marca;  13 kwietnia; 27 kwietnia; 18 maja; 8 czerwca; 22 czerwca  2019)
   2 marca  2019, 10:00-18:00 (sobota)

 

Adresaci warsztatów :

  Osoby, które są zdecydowane na zmianę,
  Osoby, których  dużo energii idzie na picie alkoholu, jedzenie, hazard, sex lub uzależnienie od innych osób, zachowań.

 

Warunki Uczestnictwa :

  Udział we wszystkich spotkaniach.
  Przedpłata za udział w spotkaniach grupy w wysokości 250 zł (płatne osobiście lub przelewem 7 dni przed datą rozpoczęcia grupy.
  Dotrzymywanie zasad kontraktu terapeutycznego.

  Konsultacja psychiatry lub innego specjalisty w razie potrzeby.
  Branie odpowiedzialności za swoje leczenie.

 


MIEJSCE:
ADITUS Ośrodek Psychoterapii
i Rehabilitacji Psychicznej
Madalińskiego 67/2, Warszawa

Zobacz w Google Maps


ZGŁOSZENIA:

Teresa Ossowska
elektronicznie aditus@aditus.pl
(proszę podać telefon kontaktowy) .

lub osobiste zgłoszenie telefoniczne
+48 608 529 968 ,
odpowiadam również na SMS-y

Małgorzata Krupińska
+48 503 081 181 (najlepiej SMS) lub
malgorzata.krupinska@aditus.pl

PROWADZĄCY:

Teresa Ossowska

Małgorzata Krupińska


KOSZT:

550 zł za każde spotkanie

WPŁATY:

gotówką lub na konto:
Teresa Ossowska Ośrodek Psychoterapii
98 1240 6133 1111 0000 4806 8022