20 listopada 2021 „Kochaj tylko mnie. Zazdrość w związkach”- warsztat edukacyjno-ustawieniowy

Zazdrość to uczucie mniej lub bardziej niejasnego niepokoju, że w związku dzieje się coś niepokojącego. Przyjmuje się, że silna zazdrość z reguły jest nieuzasadniona ale nie zawsze tak jest. Czasem jedno z partnerów skręca niepokój w sytuacji, gdy partner (małżonek) rozpoczyna
intensywny flirt. Podczas gdy jeden partner niewinnie flirtuje, to drugi z partnerów skręca się z zazdrości.

Jeśli patrzymy z perspektywy żony, to możemy widzieć, że mąż ucieka od problemów w małżeństwie poprzez flirt. Jeśli patrzymy z perspektywy męża możemy zobaczyć tylko zazdrosną, znerwicowaną kobietę, która szuka dziury w całym. Taka sytuacja w związku może się bardzo różnie rozwinąć.

Wydaje się, że obydwie strony muszą w jakiś sposób spotkać się z prawdą, wyłożyć karty na stół. Każda ze stron może wziąć odpowiedzialność za swój wkład w tę sytuację.

Np. mąż przyzna, że ma swój udział w podkręcaniu zainteresowania koleżanek jego osobą. Żona może się narazić na znaczny dyskomfort mierząc się z iluzją dobrego związku. Żona może uznać, że wymiana w związku nie funkcjonuje na którymś z ważnych wymiarów. Mówimy o wymianie intelektualnej, duchowej, emocjonalnej, seksualnej.
Nie jest łatwo ocenić poziom wymiany w związku. Codzienne przyzwyczajenia, wspólny kredyt, wspólne zobowiązania, dobry seks, mogą skutecznie przykrywać to co się dzieje głębiej w związku czyli na poziomie prawdziwego szacunku i miłości.

Kiedy agresja w związku jest przekierowywana na rywali/rywalki.
Niektóre osoby mają bardzo skuteczne sposoby eliminacji potencjalnych rywali. Z reguły nie przyznają się do otwartej wrogości wobec rywali ale zręcznymi posunięciami, obmową, agresją, kpiną, doprowadzają do tego, że rywal wycofuje się z kontaktu. Partner takiej osoby może się orientować w tych zachowaniach albo i nie.


Sytuacja, kiedy zazdrość w związku prowadzi do karania partnera.
Osoba, która orientuje się, że była zdradzana seksualnie lub emocjonalnie, może potem karać partnera na różne sposoby. Jednym z sposobu karania jest wieczne niezadowolenie z partnera. Osoba karząca może wtłaczać partnera w rolę niezainteresowanego, nieudolnego. Może z nim rywalizować, może pokazywać, że jest od niego lepsza, może się wycofać z komunikacji lub pożycia seksualnego. Otwarte przyznanie się do bycia zranioną jest za trudne dla takiej osoby. O tych i innych dynamikach związanych z zazdrością opowiemy na warsztacie np. jak zazdrość w związku może się przekładać na zdrowie dzieci.

Poza ustawieniami konkretnego systemu rodzinnego proponujemy „Ćwiczenia” dla obserwatorów.

TERMIN:

20 listopada 2021 (sobota), 10:00-18:00

ADRESACI WARSZTATÓW:

  osoby zainteresowane rozwojem związków.
  Osoby, które czują, że ten temat ich w jakiś sposób dotyczy.
  zapraszamy też osoby, które mają inne tematy do pracy. Zazdrość jest tylko głównym tematem warsztatu ale nie jedynym.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA:

  Przedpłata za udział w warsztacie w wysokości 400 zł na 14 dni przed datą rozpoczęcia warsztatów. Jeśli osoba pracująca odwoła swoje uczestnictwo w warsztatach później niż 2 pełne doby przed terminem warsztatu, to zaliczka nie podlega zwrotowi.
  Dotrzymywanie zasad kontraktu terapeutycznego (dyskrecja; szanowanie prywatności i danych innych uczestników warsztatów; abstynencja od alkoholu, narkotyków i innych używek).
  Dla osób, które wcześniej nie pracowały z Teresą Ossowską, potrzebna jest wcześniejsza konsultacja online lub osobista u jednego z terapeutów ośrodka (sesja odpłatna).
  Osoby aktywnie pracujące na warsztacie=osoby ustawiające zobowiązują się do tego, że ani oni ani ich najbliżsi nie biorą udziału w innych warsztatach podobnego typu jak ustawienia w czasie 2 tygodni  po ustawieniach.


MIEJSCE:
ADITUS Ośrodek Psychoterapii
i Rehabilitacji Psychicznej
Madalińskiego 67/2, Warszawa

Zobacz w Google Maps


ZGŁOSZENIA:

Teresa Ossowska
elektronicznie aditus@aditus.pl
(proszę podać telefon kontaktowy) .

lub osobiste zgłoszenie telefoniczne
+48 608 529 968 ,
odpowiadam również na SMS-y

Małgorzata Krupińska
+48 503 081 181 (najlepiej SMS) lub
malgorzata.krupinska@aditus.pl

PROWADZĄCY:

Teresa Ossowska

Małgorzata Krupińska


KOSZT:

Własne ustawienie 900 zł

Obserwator 400 zł

WPŁATY:

gotówką lub na konto:
Teresa Ossowska Ośrodek Psychoterapii
98 1240 6133 1111 0000 4806 8022